Katedra Notre Dame

Dorcik
dorcik
dorcik
Reakcje: 355
Znak zodiaku: Byk

Katedra Notre Dame

Post autor: Dorcik »

Tak mnie wczoraj natchnęła rozmowa z kolega na temat ostatnich wydarzeń :(
Czytam tez rózne wypowiedzi
Oglądając TV czy nawet słuchając rózne wypowiedzi czy je czytając , to co sie dzieje na polu politycznym ,napływ arabów do Europy , paląca sie tez nie tak dawno Saint-Sulpice,czy niszczenie naszej kultury a co za tym idzie tez chrzescijaństwa ,nie przychodzi Wam do głowy ,że to nie był zwykły pożar ?..Bo przeciez Katedra Notre Dame ,jak to inni mówia przetrwała tyle , to czy spłonełaby ot tak , z winy pracujacych robotników ?

A może rzeczywiscie jest to mozliwe ..?
Mam wrazenie ,że wszystko ,to co wazne , to co ma jakąs wartośc ginie na naszych oczach :( W zastraszającym tempie :(
Smutne to :(
0
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2019, 11:08 przez Dorcik , łącznie zmieniany 1 raz.
"Moim zdaniem lepiej udawać głupszą. Po pierwsze, jeśli można udawać głupszą, niż się jest, to znaczy, że nie jest się tak całkiem głupią. Po drugie, kobiety inteligentne robią wrażenie przemądrzałych"

Maria Czubaszek
:D
Awatar użytkownika
Perkun
Perkun
Perkun
Reakcje: 18

Re: Katedra Notre Dame

Post autor: Perkun »

Dorcik pisze: 17 kwietnia 2019, 11:07
Mam wrazenie ,że wszystko ,to co wazne , to co ma jakąs wartośc ginie na naszych oczach :( W zastraszającym tempie :(
Bo nie dbamy o to
0
]Ileż działań uchodzi za haniebne, a przecież jakże często jedynym powodem takiego ich mianowania jest właśnie przesąd!
Markiz de Sade
Awatar użytkownika
Brat
Brat
Brat
Reakcje: 48

Post autor: Brat »

Obrazek
1
1 Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Matylda
Matylda
Matylda
Reakcje: 300
Znak zodiaku: Koziorożec

Post autor: Matylda »

Obrazek
0
Ja nic nie muszę, ja ewentualnie mogę
Awatar użytkownika
poldas
poldas
poldas
Reakcje: 612

Post autor: poldas »

Powyżej widać iglicę katedry, która za chwilę runie.
Prezydent Micron już zapowiedział odbudowę świątyni w 3 lata.
Podejrzewam iż tą magiczną cyfrę "3" podpatrzył z wiadomej wypowiedzi Jezusa.
Prawda jest taka, że świątyni się nie da odbudować w oryginalnej postaci.
Przewiduję że zamiast iglicy, zostanie postawiony minaret, z wierzchołka którego...
Przodujący muezzin Francji będzie nawoływał wiernych do modlitwy.
Przecież to będzie świątynia multi-kulti, do której obciahem będzie w...
Pocerowanych skarpetkach wchodzić. Bo w buciorach nie będzie wolno.
Dorcik pisze: 17 kwietnia 2019, 11:07 nie przychodzi Wam do głowy ,że to nie był zwykły pożar ?
O tyle niezwykły, że dotyczy słynnej katedry.
No cóż. Remontujący świątynię robotnicy zaprószyli ogień poprzez zwarcie w instalacji.
Nie można oczekiwać od Afgańczyka, będącego Talibem, dbałości o instalację elektryczną.
Niemniej to ostatnie jest tylko moją konfabulacją.
0
Awatar użytkownika
francik
francik
francik
Reakcje: 139
Znak zodiaku: Skorpion

Post autor: francik »

Dorcik pisze: 17 kwietnia 2019, 11:07 Tak mnie wczoraj natchnęła rozmowa z kolega na temat ostatnich wydarzeń :(
Czytam tez rózne wypowiedzi
Oglądając TV czy nawet słuchając rózne wypowiedzi czy je czytając , to co sie dzieje na polu politycznym ,napływ arabów do Europy , paląca sie tez nie tak dawno Saint-Sulpice,czy niszczenie naszej kultury a co za tym idzie tez chrzescijaństwa ,nie przychodzi Wam do głowy ,że to nie był zwykły pożar ?..Bo przeciez Katedra Notre Dame ,jak to inni mówia przetrwała tyle , to czy spłonełaby ot tak , z winy pracujacych robotników ?

A może rzeczywiscie jest to mozliwe ..?
W necie oglądałem fragment wywiadu z francuskim architektem. Powiedział on,że w 2016 r osobiście nadzorował wymianę instalacji elektrycznej w całej katedrze Notre Dame.A zatem od instalacji ten pożar się nie rozpoczął.Mogło to byc podpalenie,ale kto i po co miałby to robić.?
0
Awatar użytkownika
poldas
poldas
poldas
Reakcje: 612

Post autor: poldas »

francik pisze: 09 maja 2019, 21:14 A zatem od instalacji ten pożar się nie rozpoczął.
Architekt bierze odpowiedzialność jedynie za instalację trwale zamontowaną w obiekcie.
Była jeszcze instalacja tymczasowa na okres trwania remontu.
0
ODPOWIEDZ