Moje problemy pod czas psychoterapii

Awatar użytkownika
francik
francik
francik
Reakcje: 123
Znak zodiaku: Skorpion

Moje problemy pod czas psychoterapii

Post autor: francik »

Moi Drodzy długo się zastanawiałem czy zakładać ten temat. Właściwie pomysł poddał mi mój psycholog. Chodzi o to, że podczas jednego ze spotkań dostałem od Niego listę ponad 300-stu przymiotników. Miałem wybrać te, które określają " Jaki jestem" Miało ich być jak najwięcej. Wybrałem sporo, bo ponad 230. Następnie miałem przy każdym z nich postawić znak "+" ( jeśli uważałem, że posiadam daną cechę i jestem z niej zadowolony) lub znak " -" jeśli nie mam w sobie tej cechy lub jeśli nie jestem z niej zadowolony. Następnie z tej samej listy miałem wybrać te przymiotniki mówiące "Jaki chce być" Oczywiście stawiając przy nich odpowiednio znak "+" albo " -". Tym razem były tylko dwa ze znakiem "-". Są to słowa " ufny" i " spontaniczny". Rzecz jasna ze znakiem minus obydwa bo jestem bardzo nie ufny oraz nie potrafię być spontaniczny. I tu znów dostałem zadanie od psychologa. Miałem się zastanowić - co mogę zrobić by stać się ufny i spontaniczny. Nic mi nie przychodziło do łepetyny. A Wy co o tym myślicie.? Czy jest jakiś sposób by z nie ufnego i stać się ufnym albo, żeby z zamkniętej w sobie osoby stać się spontanicznym i otwartym na innych ?
0
Awatar użytkownika
traf boss
traf
traf
Reakcje: 537
Znak zodiaku: Wodnik

Re: Moje problemy pod czas psychoterapii

Post autor: traf boss »

Ufni najczęściej padają ofiarą oszustów...
Co do spontaniczności, to nie wiem, ale pewnie warto czasem zrobić coś bez planu, gdzieś pójść lub pojechać... :niewiem:
0
Awatar użytkownika
francik
francik
francik

Bez planowania u mnie ?? Raczej odpada :niewiem:
0
Awatar użytkownika
traf boss
traf
traf
Reakcje: 537
Znak zodiaku: Wodnik

Post autor: traf boss »

francik pisze: 19 lutego 2021, 23:18 Bez planowania u mnie ?? Raczej odpada :niewiem:
Nie musi zaraz być to coś wielkiego :D

Wystarczy wsiąść w autobus i pojechać choćby tylko do centrum handlowego...
0
Awatar użytkownika
francik
francik
francik

traf pisze: 20 lutego 2021, 12:09
francik pisze: 19 lutego 2021, 23:18 Bez planowania u mnie ?? Raczej odpada :niewiem:
Nie musi zaraz być to coś wielkiego :D

Wystarczy wsiąść w autobus i pojechać choćby tylko do centrum handlowego...
Do centrum handlowego to akurat jadę. We wtorek albo w poniedziałek. :D
0
Awatar użytkownika
TW_Balbina Prezes
tw_balbina
tw_balbina
Reakcje: 120

Post autor: TW_Balbina Prezes »

Ludzie spontaniczni nie robią wszystkiego bez planowania, tak robią tylko nieodpowiedzialni debile. Ty masz po prostu nauczyć się, że nie wszystko trzeba dogłębnie analizować i wyszukiwać powodów aby czegoś nie rozbić. Małymi kroczkami. Zacznij od własnego otoczenia, zastanów się czego jeszcze nie robiłeś tylko dlatego, że nawet nie wpadłeś na pomysł aby to zrobić. Może idź na spacer w innym kierunku niż zawsze, zrób kanapki z czymś dziwnym (polecam polędwicę drobiową z nutellą :)), kup sobie coś czego nie masz (np. klocki Lego, szczególnie seria Technic), przeczytaj książkę z gatunku, który cie totalnie nie interesuje. Zanim będziesz wprowadzał wielkie zmiany rozbujaj się trochę aby wypaść z kolein w jakie wpadło twoje życie. Krok za krokiem, i nie zrażaj się po pierwszym błędzie/porażce/pomyłce.

Na dobrą sprawę nie bardzo wiem czy nasze rady cokolwiek ci dają bo nie mam pojęcia po co wogole chodzisz do terapeuty. Sam chciałeś czy ktoś ci kazał?
1
1 Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 lutego 2021, 16:51 przez TW_Balbina Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ