Mars blisko Ziemi

Mamba
Reakcje:

Mars blisko Ziemi

Post autor: Mamba »

Obrazek
Mars blisko Ziemi - widoczny prawie przez całą noc
Według danych NASA w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia 2018 roku Mars znalazł się w odległości 57,6 mln kilometrów od Ziemi. To największe zbliżenie obu planet od 15 lat. Mars był doskonale widoczny na niebie przez prawie całą noc. Dzisiaj możemy podziwiać zdjęcia, które udało się wykonać osobom, obserwującym to niezwykłe zjawisko. Mars wyraźnie świecił pomarańczowo-czerwonym blaskiem
Gdy Mars co 26 miesięcy ustawia się w jednej linii z Ziemią i Słońcem, mamy do czynienia z tzw. opozycją Marsa. Z kolei raz na 15-18 lat występuje tzw. wielka opozycja. Wówczas Czerwona Planeta znajduje się blisko peryhelium własnej orbity. To oznacza, że jest w punkcie najbliższym Słońcu i Ziemi. Właśnie w tym roku mogliśmy obserwować to rzadkie zjawisko.
Mars widoczny z Ziemi - kiedy następne zbliżenie?
Ci, którzy przegapili wczorajsze widoki, mogą żałować. Następne takie zbliżenie obu planet nie nastąpi szybko.

Przypomnijmy, że w 2003 roku Czerwona Planeta znalazła się w najbliższej odległości od Ziemi od 60 tysięcy lat. Było to 55,7 mln km. Następne takie zbliżenie nastąpi dopiero w 2035 roku.
Wielka opozycja Marsa - co to może oznaczać?
Kiedyś wierzono, że tzw. wielka opozycja Czerwonej Planty jest zwiastunem nieszczęść i tragicznych wydarzeń. Nie brakuje fanów tego typu teorii. Dowodem na to są dla nich niektóre wydarzenia historyczne.

Wśród zdarzeń, które zapowiedziało zbliżenie Mara, wymienia się m.in.:

Wkroczenie wojsk szwedzkich do Polski w 1655 roku.
Powstanie listopadowe w 1830 roku.
Wybuch drugiej II wojny światowej w 1939 roku.
My jednak mamy nadzieję, że w tym roku obejdzie się bez takich tragicznych wydarzeń. Przypomnijmy, że widoczny w lipcu "Krwawy księżyc" miał być zwiastunek końca świat
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/na ... spartanntp
Nie wiem czy to zjawisko zwiastuje nieszczęścia, ale wiem, ze zyjemy teraz w cywilizacji smierci, wiec byc moze dlatego to zjawisko sie objawiło :-D
Awatar użytkownika
poldas
poldas
poldas
Reakcje: 612

Re: Mars blisko Ziemi

Post autor: poldas »

[mention]Mamba[/mention]
To zjawisko jest cykliczne i występuje średnio co 15 lat.
Obrazek
0
Mamba
Reakcje:

poldas pisze: 02 sierpnia 2018, 20:37 @Mamba
To zjawisko jest cykliczne i występuje średnio co 15 lat.
Obrazek
Podobno, ale czy zwiastuje nieszczęścia? :-D Biorąc pod uwage, ze niedawno było zaćmienie, a to podobno tez zwiastun końca świata :D :D Ale panowie Wasza planeta zbliża się do ziemi,moze to oznacza, ze obcy chca Was porwać?Rany świat bez facetów, to byłaby katastrofa totalna bez nadziei odrodzenia :-D
Awatar użytkownika
poldas
poldas
poldas

Mogę Ci [mention]Mamba[/mention] podać dla równowagi okresy zbliżenia Wenus z Marsem.
Ludzie bawią się w takie pierdółki.
To raczej dobrze.
Przynajmniej próbują myśleć.
0
Awatar użytkownika
traf boss
traf
traf
Reakcje: 546
Znak zodiaku: Wodnik

Post autor: traf boss »

Przypisywanie ruchom planet, czy gwiazd, zachowań ludzi jest według mnie strasznie dziwne. Na ludzkie zachowania o wiele bardziej wpływają susze i powodzie, a te w znikomym stopniu zależą od położenia ciał niebieskich.
0
Mamba
Reakcje:

poldas pisze: 02 sierpnia 2018, 20:52 Mogę Ci @Mamba podać dla równowagi okresy zbliżenia Wenus z Marsem.
Ludzie bawią się w takie pierdółki.
To raczej dobrze.
Przynajmniej próbują myśleć.
No ,kiedy był ostatnio?Napisali, ze to zwiastuje zawsze nieszczęścia, a ludzka siła sugesti ma moc :D
Awatar użytkownika
poldas
poldas
poldas

Tyle kojarzę [mention]Mamba[/mention] iż Wenus jest gorąca i zabójcza.
Mars zimny, ale bardziej przyjazny dla człowieka.
0
Awatar użytkownika
Chmurka
karpatka
karpatka
Reakcje: 132

Post autor: Chmurka »

traf pisze: 02 sierpnia 2018, 20:56 Przypisywanie ruchom planet, czy gwiazd, zachowań ludzi jest według mnie strasznie dziwne. Na ludzkie zachowania o wiele bardziej wpływają susze i powodzie, a te w znikomym stopniu zależą od położenia ciał niebieskich.
:przyklep:.
1
1 Obrazek
Moja prababka znała jedną hrabinę i ja nie jestem byle kto!
ODPOWIEDZ