Badania naukowe - styl zycia :)

Mamba
Reakcje:

Badania naukowe - styl zycia :)

Post autor: Mamba »

Inteligentne kobiety przeklinają częściej, badania nie pozostawiają złudzeń.
Dasz wiarę? Mimo iż "brzydkie" słowa kojarzą się zwykle bardzo pejoratywnie, badania dowodzą, że w praktyce oznaczają coś zupełnie... przeciwnego. Osoby szczere i otwarte, żeby wyrazić to, co czują, często uciekają się do przekleństw – wykazali naukowcy z University of Rochester.

Wyniki badań nie pozostawiają złudzeń. Okazuje się, że przeklinanie jest cechą ludzi inteligentnych. Naukowcy wzięli pod lupę grupę ponad 1000 osób i stwierdzili, że to właśnie ludzie z wyższym poziomem intelektu mają większe skłonności do używania wulgaryzmów. Badanie wykazało także, że osoby, którzy przeklinają częściej niż inni, są postrzegane jako bardziej wiarygodne. Co więcej, okazało się także, że przeklinanie może także w korzystny sposób wpłynąć na siłę oraz... wytrzymałość fizyczną.
Mimo iż dbamy o kulturę języka i nie namawiamy nikogo do używania rynsztokowego słownictwa, musimy przyznać, że wyniki tych badań pozytywnie nas zaskoczyły. A Wy? Jak często przeklinacie?
https://www.msn.com/pl-pl/styl-zycia/no ... spartanntp
Zgadzacie się z tym ??Bo ja zupełnie nie..:)Co nie znaczy ,ze nie potrafię przeklinać :)
Tabulcia
Reakcje:

Re: Badania naukowe - styl zycia :)

Post autor: Tabulcia »

Mamba pisze: 13 lipca 2018, 21:07 Okazuje się, że przeklinanie jest cechą ludzi inteligentnych.
Zatem jestem inteligentna inaczej. Przeżyję :D
Mamba
Reakcje:

Tabulcia pisze: 13 lipca 2018, 21:10
Mamba pisze: 13 lipca 2018, 21:07 Okazuje się, że przeklinanie jest cechą ludzi inteligentnych.
Zatem jestem inteligentna inaczej. Przeżyję :D
Tak czytam czasem te smieszne badania z podpisem typu "naukowcy skąś tam .."I przeraża mnie jakie czasem brednie sie w tym kryją :)
Awatar użytkownika
traf boss
traf
traf
Reakcje: 546
Znak zodiaku: Wodnik

Post autor: traf boss »

No to już się nie dziwię, że pani Pawłowicz ma tytuł profesora- zawsze zastanawiało mnie, jak taka niekulturalna osoba może mieć tak wysoki tytuł naukowy :polewka:
0
Tabulcia
Reakcje:

Mamba pisze: 13 lipca 2018, 21:28 Tak czytam czasem te smieszne badania z podpisem typu "naukowcy skąś tam .."I przeraża mnie jakie czasem brednie sie w tym kryją :)
Dlatego trzeba je traktować z przymrużeniem oka. Chociaż może oni wiedzą, że ja jestem mądra inaczej, a do mnie to nie dociera. Udam się do nich na indywidualne podejście do pacjenta :D
Mamba
Reakcje:

traf pisze: 13 lipca 2018, 21:45 No to już się nie dziwię, że pani Pawłowicz ma tytuł profesora- zawsze zastanawiało mnie, jak taka niekulturalna osoba może mieć tak wysoki tytuł naukowy :polewka:
Wiedziałam ,ze to napiszesz :)Tylko ,że Pawłowicz ma cięta ripostę, która niekoniecznie bazuje tylko na wulgaryzmach .
Moim zdaniem kultura,a wulgaryzmy to odrębne zagadnienia .Kiedy sa silne emocje zwłaszcza na idiotyzm to ciężko oprzeć się negatywnym doznaniom umysłu :)Każdy chyba czasem użyje wulgaryzmu, ale w dobrym stylu, a to już stanowi róznicę :)
Osobiście nie drazni mnie czyjaś głupota, bo mam swoją , ale za to drażni mnie wiele innych ludzkich cech z taka mocą,ze potrafie dac się ponieść i to bez przeklinania, to się nazywa cięta riposta :)Sztuką może być wszystko nawet polemika :)
Ale chamstwo połączone z tępotą i wulgaryzmem to już ciezki przypadek umysłu :)
Mamba
Reakcje:

Tabulcia pisze: 13 lipca 2018, 21:46
Mamba pisze: 13 lipca 2018, 21:28 Tak czytam czasem te smieszne badania z podpisem typu "naukowcy skąś tam .."I przeraża mnie jakie czasem brednie sie w tym kryją :)
Dlatego trzeba je traktować z przymrużeniem oka. Chociaż może oni wiedzą, że ja jestem mądra inaczej, a do mnie to nie dociera. Udam się do nich na indywidualne podejście do pacjenta :D
Nie oni muszą cos robić :)Dlatego biorą statystycznie osoby i badają w przekonaniu ,ze to właśnie te inteligentne i podają wyniki :)
No dla odbiorcy tego typu inteligencji to wręcz zaszczyt :)I już ego idzie w górę wystarczy umieć czytać i to nawet bez zrozumienia :)
Tabulcia
Reakcje:

Mamba pisze: 13 lipca 2018, 22:05

Nie oni muszą cos robić :)Dlatego biorą statystycznie osoby i badają w przekonaniu ,ze to właśnie te inteligentne i podają wyniki :)
No dla odbiorcy tego typu inteligencji to wręcz zaszczyt :)I już ego idzie w górę wystarczy umieć czytać i to nawet bez zrozumienia :)
Z kolei druga część odbiorców robi sobie z tego jaja ( patrz ja :D )
Mamba
Reakcje:

Tabulcia pisze: 13 lipca 2018, 22:07
Mamba pisze: 13 lipca 2018, 22:05

Z kolei druga część odbiorców robi sobie z tego jaja ( patrz ja :D )
Cieszy mnie takie podejście :-D
Tabulcia
Reakcje:

Mamba pisze: 13 lipca 2018, 22:09
Cieszy mnie takie podejście :-D
A co nam innego pozostało. Jak mi coś nie wypali, to zawsze mogę się wytłumaczyć, że zdaniem naukowców jestem mądra inaczej, więc z góy proszę o wybaczenie i wyrozumiałość :mrgreen:
ODPOWIEDZ